Tvoříme Velikonoce - Tip na jednoduché velikonoční tvoření s dětmi

Velikonoce a tradiční barvení vajíček

 

Proč barvíme vajíčka na Velikonoce? Ptají se Vaše děti?

Možná některé z Vás překvapí, že se původně nejedná o křesťanskou tradici. Vejce se barvila mnohem, mnohem dříve. Jejich malování souviselo se 40 denním postním obdobím, ve kterém se nejedlo maso, mléčné produkty ani vejce. Slepice ale snášejí vajíčka půst ne-půst! Kam s "vaječným" přebytkem?

Uvařit a nabarvit!

Uvařená vajíčka vydrží déle. Aby se ale jednoduše odlišila od těch syrových, nabarvila se červenou barvou. A když nebyla červená, byla jiná přírodní barvička, která se mohla využít - třeba zelená tráva nebo cibule. Postupně se za dlouhých chladných večerů začala vajíčka různě dozdobovat a tím vznikly tradiční velikonoční kraslice.

V křesťanství se nabarvené vajíčko stalo symbolem znovuzrození a oslavou nového života a slouží k podarování koledníků.

Oslava jara

Blížící se Velikonoce zvěstují i příchod jara. Většina z nás se těší na delší dny, více světla, více tepla a slunce.

 

  • A abychom si to těšení zpříjemnili, vymysleli jsme pro Vás pár tipů na velikonoční tvoření, které zvládnete společně s dětmi. Navíc, všechny pomůcky, které budete potřebovat, jsme pro Vás připravili i do našeho eshopu, kde můžete vše rovnou zakoupit.

Jednoduché barvení dekoračních vajíček

Co budete potřebovat?

Vajíčka - my využíváme vajíčka z naší nabídky, která mají na povrchu "vystouplé" velikonoční symboly. Objednat vajíčka

Akrylové barvy - v naší nabídce najdete celé sady a to ve variantě základních nebo pastelových barviček. My použili pastelové. Objednat základní barvičky nebo Objednat pastelové barvičky

Pěnové štětce - V naší nabídce najdete sadu 4 různých velikostí. Objednat pěnové štětce

 

Přejeme příjemnou velikonoční zábavu. Budeme rádi, když se s námi podělíte o Vaše tvoření. Posílejte na info@chytrehracky.cz nebo sdílejte na sociálních sítích. :)