Počítání s dřívky - čísla a puntíky

Kód: 16039
535 Kč
Skladem
Dětem je nejprve abstraktní svět čísel velmi vzdálený. Díky této atraktivní pestrobarevné hře bude děti počítání bavit. Destičky jsou potištěny z obou stran. Z jedné čísla a z druhé puntíky. Baleny jsou v kvalitní dřevěné krabici, která je určena pro uschování hry.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hra rozvíjí předmatematické a matematické dovednosti. Destičky se dají využít také ke stavění. Velikost políčka v hodnotě 10 je 24 x 1,2 x 2,3 cm.

Obsahuje 36 dílků z masivního dřeva, které jsou z obou stran potištěny čísly a z druhé stran odpovídajícím počtem puntíků. Pro lepší rozlišení je každé číslo označené jinou barvou. I barva pomáhá vizuální propojení s čísly a děti se tak snáze čísla naučí rozeznávat. Obsah dílků: 2x s číslem 10 - červená, 1x 9 - oranžová, 1x 8 - světle oranžová, 1x 7 - žlutá, 1x 6 - tmavě zelená, 2x 5 - světle zelená, 2x 4 - tyrkysová, 2x 3 - světle modrá, 2x 2 - tmavě modrá a 22x 1 - fialová. Všechny dílky jsou uložené v celodřevěném rámečku velikosti 24 x 12 cm.

Věk: Od 4 let 

Jak s počítacími tyčkami pracovat?

Rozřaďte na stůl všechny tyčky od nejvyššího čísla po nejmenší, tak, aby v nejspodnější části byla umístěna tyčka s nejvyšším číslem - tedy 10 v červené barvě a pokračujte směrem nahoru, k nejnižšímu číslu 1v barvě fialové a zeptejte se dítěte, zda poznává nějaká čísla, která to jsou, v jakých jsou barvách a pokud některá neznají, poučte je. Ukažte třeba na nejvyšším čísle 10, z kolika dílků se skládá. Ukažte číslovku 10 a pod ní naskládejte 10 puntíků pomocí dílků  ve fialové barvě.

Jednodušší vizuální počty s puntíky

Postupně otočte všechny dřívka s čísly tak, aby byly vidět puntíky, děti často umí počítat už do 10, bude pro ně tak jednodušší, že si spočítají počet puntíků. Začnete s jednoduchými příklady, např. 2+3=5. Seřaďtě tak, aby příklad měl vizuální pravidla - příklad nahoře, výsledek vždy pod ním. A prakticky ukažte celý příklad dětem pomocí puntíků, včetně výsledku. Takto můžete zkoušet počty do 10 v několika dalších příkladech. Sami uvidíte, jak se dítě soustředí, jak vnímá, jestli ho zajímá a hlavně, jestli princip chápe.

  1. krok - kombinace čísel a puntíků

Zkuste zadat dítěti příklad pomocí čísel  a ukažte, jak se dá zvizualizovat pomocí puntíků. takto můžete trénovat, zadávat z čísel nebo naopak z puntíků, aby dítě převedlo do čísel.

  1. krok - pouze čísla

V posledním kroku můžete už pracovat pouze s čísly. Podle toho, jak dítě bude ragovat se případně vracejte a opakujte kroky před tím.

Přejeme hodně počítací zábavy.

 

Vaše Chytré hračky

Doplňkové parametry

Kategorie: Vzdělávací hračky
Záruka: 2 roky
1. Pro: Kluk, Holka
2. Věk: Od 3 let, Od 4 let, Od 5 let, Od 6 let
3. Čím se baví: Matematika, logika
4. Materiál: Dřevěné
5. Obor: Matematika a logika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: